• Genitální bradavice

    Dne 14.5.2014 napsal(a) Administrator v kategorii Onemocnění.

    Genitální bradavice

    Genitální bradavice jsou bradavicevysoce nakažlivou infekcí, způsobenou neonkogenními kmeny viru HPV. Infekce se přenáší při pohlavním styku i při samotnému kontaktu kůže s kůží nakaženého.

    Největší komplikací je léčba. Genitální bradavice se dají odstranit kryoterapií, pomocí laseru nebo u méně závažných případů speciálním krémem. Bohužel takováto léčba odstraní pouze existující bradavice, ale samotný původce bradavic (HPV virus) v těle zůstává dál.nách. Ve většině případů se jedná o malé výrůstky (1-5 mm), ale mohou se rozrůst i do větších útvarů. Mají tělovou až narůžovělou barvu a v některých případech mohou krvácet. Bradavice mohou být buď měkké nebo tvrdší (keratinizované). Genitální bradavice často provází svědění či zarudnutí v místě napadení.Mohou se vyskytovat v oblasti genitálií, úst i kolem řitního otvoru,  a to buď solitárně nebo (častěji) ve skupi

    Indol-3-karbinol vykazuje  antivirální a antibakteriální účinky, které se ukazují jako velmi důležité při napadení buněk lidským papillomavirem (HPV).