• HPV virus

  Dne 14.5.2014 napsal(a) Administrator v kategorii Onemocnění.
  
  

  HPV virus

  HPV infekce jehpv jednou z nejčastějších infekcí doprovázející lidstvo už od nepaměti. V průběhu života se s ním setká až 80% žen. Ve většině případů je eliminován imunitním systémem (zhruba během 1 roku) a člověk si toho ani nemusí být vědom.

  
  

  Problém nastává u lidí se sníženou imunitou. Nejohroženější jsou mladé ženy před 30-ti lety, které měly pohlavní styk v době, kdy ještě neměly úplně vyvinutou sliznici děložního čípku, který je tak náchylnější k napadení virem. Další ohroženou skupinou jsou ženy starších 55-ti let, u nichž dochází ke změnám sliznice děložního čípku z důvodu hormonální nestability a celkovému snížení imunity.

  
  

  Lidský papillomavirus napadá buňky lidské pokožky a sliznic.  Doposud bylo objeveno více než 130 typů HPV viru. 40 typů se přenáší pohlavním stykem a z toho 14 je onkogenních. Některé typy HPV mohou způsobovat bradavice na rukou a ústech, jiné jsou zase původci genitálních bradavic a benigních změn děložního hrdla.

  
  

  Lidský papillomavirus je dnes považován za hlavní příčinu rakoviny děložního čípku, která se postupně vyvine z neléčené infekce.

  
  

  Studie zkoumající účinky indol-3-karbinolu ukazují jeho příznivý vliv na regeneraci organismu. Při klinických studiích, kdy pacienti v prekancerozním stádium rakoviny děložního čípku (pozitivní na HPV) užívali normální dávku (200 mg) nebo zvýšenou (400 mg), došlo u 50% testovaných pacientů ke kompletní regresi.